Mapa práce v ČR
Přehled podle krajů. Kliknutím na kraj přejdete na jeho přehled. Chcete zjistit, kde se konkrétní profese nejlépe platí? Vyberte profesi na mapě →
méně průhledné
více průhledné
| Okres | Nabídek práce | Průměrná mzda | Medián mzdy | Se mzdou |
|---|---|---|---|---|
| Praha-západ | 374 | 29 319 Kč | 26 940 Kč | 98 % |
| Příbram | 373 | 30 368 Kč | 27 400 Kč | 98 % |
| území Hlavního města Prahy | 7 089 | 34 806 Kč | 24 000 Kč | 98 % |
| Mělník | 336 | 30 784 Kč | 27 328 Kč | 97 % |
| Praha-východ | 688 | 27 899 Kč | 25 500 Kč | 97 % |
| Prachatice | 196 | 30 459 Kč | 28 250 Kč | 97 % |
| Rokycany | 101 | 30 208 Kč | 30 200 Kč | 97 % |
| Chomutov | 327 | 30 383 Kč | 29 000 Kč | 97 % |
| Louny | 276 | 27 163 Kč | 26 000 Kč | 97 % |
| Náchod | 344 | 30 778 Kč | 30 000 Kč | 97 % |
| Semily | 214 | 28 754 Kč | 27 328 Kč | 97 % |
| Znojmo | 285 | 30 529 Kč | 28 825 Kč | 97 % |
| Benešov | 299 | 30 624 Kč | 27 500 Kč | 96 % |
| Beroun | 288 | 28 534 Kč | 28 000 Kč | 96 % |
| Kladno | 420 | 30 288 Kč | 28 000 Kč | 96 % |
| Kolín | 278 | 30 887 Kč | 28 000 Kč | 96 % |
| Kutná Hora | 274 | 32 072 Kč | 30 000 Kč | 96 % |
| Nymburk | 245 | 30 261 Kč | 27 950 Kč | 96 % |
| Pelhřimov | 203 | 31 054 Kč | 30 000 Kč | 96 % |
| Klatovy | 315 | 32 031 Kč | 30 000 Kč | 96 % |
| Tachov | 290 | 29 975 Kč | 27 328 Kč | 96 % |
| Jablonec nad Nisou | 169 | 29 409 Kč | 27 500 Kč | 96 % |
| Most | 227 | 28 635 Kč | 28 000 Kč | 96 % |
| Jihlava | 401 | 32 373 Kč | 30 000 Kč | 96 % |
| Domažlice | 185 | 32 808 Kč | 30 000 Kč | 95 % |
| Plzeň-město | 503 | 32 251 Kč | 30 000 Kč | 95 % |
| Plzeň-sever | 114 | 29 397 Kč | 27 328 Kč | 95 % |
| Brno-město | 1 120 | 32 912 Kč | 27 328 Kč | 95 % |
| Třebíč | 263 | 28 454 Kč | 27 328 Kč | 95 % |
| Žďár nad Sázavou | 385 | 30 607 Kč | 30 000 Kč | 95 % |
| Šumperk | 319 | 28 674 Kč | 27 500 Kč | 95 % |
| Mladá Boleslav | 633 | 30 914 Kč | 25 500 Kč | 94 % |
| Tábor | 423 | 29 831 Kč | 28 000 Kč | 94 % |
| Cheb | 213 | 29 629 Kč | 27 328 Kč | 94 % |
| Děčín | 212 | 31 312 Kč | 28 100 Kč | 94 % |
| Teplice | 370 | 29 483 Kč | 26 000 Kč | 94 % |
| Jičín | 257 | 30 942 Kč | 28 320 Kč | 94 % |
| Pardubice | 739 | 28 924 Kč | 27 328 Kč | 94 % |
| Rychnov nad Kněžnou | 255 | 31 737 Kč | 30 000 Kč | 94 % |
| Trutnov | 421 | 30 881 Kč | 30 000 Kč | 94 % |
| Brno-venkov | 518 | 29 996 Kč | 28 000 Kč | 94 % |
| Vyškov | 254 | 30 720 Kč | 30 000 Kč | 94 % |
| Jindřichův Hradec | 270 | 30 684 Kč | 30 000 Kč | 93 % |
| Písek | 243 | 30 660 Kč | 30 000 Kč | 93 % |
| Strakonice | 224 | 31 495 Kč | 30 000 Kč | 93 % |
| Karlovy Vary | 449 | 29 154 Kč | 27 328 Kč | 93 % |
| Plzeň-jih | 136 | 29 958 Kč | 29 000 Kč | 93 % |
| Česká Lípa | 228 | 27 816 Kč | 26 000 Kč | 93 % |
| Ústí nad Labem | 183 | 30 012 Kč | 29 090 Kč | 93 % |
| Břeclav | 277 | 29 423 Kč | 28 000 Kč | 93 % |
| Jeseník | 90 | 32 314 Kč | 32 500 Kč | 93 % |
| Rakovník | 106 | 28 595 Kč | 27 500 Kč | 92 % |
| Sokolov | 96 | 31 117 Kč | 28 625 Kč | 92 % |
| Liberec | 692 | 30 791 Kč | 28 000 Kč | 92 % |
| Hradec Králové | 647 | 30 110 Kč | 28 000 Kč | 92 % |
| Ústí nad Orlicí | 739 | 30 481 Kč | 30 000 Kč | 92 % |
| Zlín | 566 | 29 202 Kč | 28 000 Kč | 92 % |
| Olomouc | 733 | 29 464 Kč | 28 073 Kč | 92 % |
| Přerov | 333 | 30 283 Kč | 30 000 Kč | 92 % |
| České Budějovice | 665 | 31 287 Kč | 30 000 Kč | 91 % |
| Český Krumlov | 384 | 29 038 Kč | 26 000 Kč | 91 % |
| Prostějov | 291 | 29 337 Kč | 28 000 Kč | 91 % |
| Blansko | 272 | 30 590 Kč | 29 250 Kč | 90 % |
| Uherské Hradiště | 375 | 30 676 Kč | 29 992 Kč | 90 % |
| Nový Jičín | 436 | 30 347 Kč | 30 000 Kč | 90 % |
| Chrudim | 362 | 29 099 Kč | 27 328 Kč | 89 % |
| Bruntál | 254 | 30 611 Kč | 30 000 Kč | 89 % |
| Ostrava-město | 824 | 30 320 Kč | 28 000 Kč | 89 % |
| Vsetín | 445 | 29 700 Kč | 28 000 Kč | 89 % |
| Hodonín | 376 | 29 424 Kč | 30 000 Kč | 88 % |
| Havlíčkův Brod | 260 | 30 018 Kč | 28 000 Kč | 87 % |
| Svitavy | 349 | 31 338 Kč | 30 000 Kč | 87 % |
| Kroměříž | 328 | 30 516 Kč | 30 000 Kč | 87 % |
| Karviná | 374 | 29 918 Kč | 27 500 Kč | 87 % |
| Frýdek-Místek | 506 | 30 065 Kč | 29 000 Kč | 86 % |
| Litoměřice | 311 | 30 911 Kč | 30 000 Kč | 85 % |
| Opava | 335 | 30 492 Kč | 30 000 Kč | 81 % |
Nejvíce průhlednou inzerci má okres Praha-západ (98 % nabídek uvádí mzdu), nejméně průhledný je okres Opava (81 %).
Mzdy pocházejí z aktivních pracovních inzerátů na MPSV, ne ze skutečných výplatních pásek. Reálně vyplacené platy bývají vyšší – odrážejí výsledek vyjednávání, osobní ohodnocení a věrnostní složky. Přesnější obraz skutečných mezd nabízí data ISPV (Informační systém o průměrném výdělku), dostupná u každého kraje i profese. Jak pracujeme s daty →
Další čtení
Data k 7. 11. 2026 · Zdroj: MPSV volná místa